43545370791_6798d64938_k.jpg

CO NOVÉHO?

 

fotoska7.jpg

BOURÁNÍ

EVROPY

Podaří se nám vytvořit zmenšený model Evropské unie a jejích hodnot v mantinelech, které nám nabízí fascinující a pestrobarevný svět Evropského parlamentu?

DOBRÉ ZPRÁVY

Empatický portrét důchodce Petra Černého, který provozuje amatérskou internetovou televizi a dvakrát týdně vysílá konspirační a antiimigrační zprávy.

2022 / not yer decided

2019 / 35 min. 

 

CO JE ZAČ?

 

Ondřej Šálek je režisér, dokumentarista a audiovizuální artista. 

Když byl malý, tak se v noci budíval ze strachu, že až bude velký tak bude automechanik, čemuž se snažil po celý život vyhnout. A tak malý Ondřej nikdy nevynikal v tělocviku, zručnosti či v technických věcech. Až chorobně se snažil vyhnout jakýmkoliv znalostem z motoristického prostředí. Doteď nerozezná bávo od fáva. Jediné, co mu tedy zbylo, byla vůle se učit. Po leninovsku se tedy učil, učil a učil. Až se z něj stal malý stachanovec vysokoškolského vzdělávání. Jeden obor nestačil, ani druhý a když měl i ten třetí, tak to prostě nestíhal a jeden si zrušil. I tak se mu podařilo dokončit filmovou vědu, žurnalistiku a audiovizuální tvorbu na JAMU. A to, že tři roky studoval dokument na FAMU, raději ponechme stranou. 

Nakonec se univerzitního vzdělání přejedl do takové míry, že se začal realizovat jinde. Prošel si zlovolným velkokapitalistickým telemarketingem, dělal portýra v pětihvězdičkovém hotelu, příležitostně se vydával za promotéra alias hostesku, pak se naučil rozdíl mezi espressem a pikolem - to proboha neexistuje! - a stal se baristou. Někdy mezitím odjel na půl roku do Brazílie, kde se naučil portugalsky a vštípil dětem z chudých rodin, co znamená křížový střih a jak správně zaručkovat zatáčku s ferrari f50 v need for speed dva.

Pak ještě bez mála půl roku dobrovolničil ve slumech v Nairobi, aby tam vychoval novou generaci fotografů, filmařů a grafiků. S polorozpadlými zrcadlovkami a deset let starými kompakty se mladí Keňané učili bergmanovské metafyzice. Mezi audiovizuálními workshopy a teroristickými útoky zarostl vousem, zrekonstruoval temnou komoru a zmizel na dva týdny v Ugandě, aby se pak vrátil s malárií a prošlou fotografickou vývojkou. Dodnes snobsky fotí na analog a bije se do prsou za práva černochů. Ostatně v Nairobi ho vychovala ulice.

To vše ho zformovalo v univerzální a otevřenou osobnost. Ondřej Šálek je tedy konceptualistou, znalcem pohyblivého obrazu, vizuálním eskamotérem, principálem ironie, bonviánem humoru a levicovým utopistou. Mezi jeho koníčky patří bouřlivé debaty o poststrukturalismu, obhajoba feminismu a přemýšlení o filmovém dokumentu.

PS: Je hisptér a má rád koťátka.

 

FILMOVÁ VITRÍNA

NEBUĎ

HATER

o kyberšikaně v nás

BUĎ

CHLAP

o mužích, kteří balí ženy

KATANA NOCI

příběh brněnského

ninji z Lužánek

dokument (2014 / 16 min.) 

dokument (2011 / 38 min.) 

dokument (2017 / 6 min.) 

dokument (2016 / 14 min.) 

dokument (2015 / 10 min.) 

dokument (2015 / 9 min.) 

ČERNOUŠEK

 

Film o fotkách a představách

bílých i černých. 

ZEMĚ

ZASLÍBENÁ

Epochální stěhování Pavla Skály do svobodné země Liberland

REPUBLIKA

JÁGR

Cesta za

českým Bohem.

 

šest měsíců pracoval, vychovával a učil děti z odlehlých rurálních oblastí. vedl volnočasové kroužky počítačů, žurnalistiky a filmu


(prostřednictvím

AFS)

 

 

2010 - 2011

POTKALI SE 

KEŇA

BRAZÍLIE

BRNO

čtyři měsíce vedl fotografické a filmové workshopy pro děti z nairobských ghett, zpracovával fundraising, dělal PR a rekonstruoval temnou komoru


(prostřednictvím programu GLEN)

 

2013

půl roku vedl fotokroužky pro mladé Romy z brněnského Cejlu ve spolupráci s IQ ROMA SERVIS a Muzea Romské kultury.  


foto (c) Markéta

 

 

 

2014 - 2015

 

SVĚTLOKRESBA

 

 

A CO JAKO? 

Skládáte štáb? Hledáte režiséra? Artistu kreatívy, idea makera, milovníka zvuku? Potřebujete někoho samostatného? Máte problém? Potřebujete poradit? Uklidnit? Obejmout? Dáte si espresso nebo kapučíno s obrázkem? Už je vám dobře?! Tak vidíte!

A KDE HO NAJDETE?

 

 

+420 608 959 249
ondrej.salek@gmail.com
a všude tam, kde se děje
bezpráví a dělají dobré
espresso

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Flickr - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Vimeo - White Circle
 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now